LLC Şirket Nedir? LLC Şirket Kurmak

LLC Şirket Nedir? LLC şirket kurmak için gerekli olan tüm bilgiler, Amerikada LLC şirket kuruluş alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti veren Onur Kahraman hazırlanmıştır

LLL Şirket Kurmak

Sınır ötesi kazanç elde etmek için yurt dışında LLC şirket kurmak isteyen girişimcilerin bir dizi resmi işlemi yerine getirmesi gerekmektedir. LLC şirket kurulumu konusunda kurallar ve kanunlar çerçevesinde sürecin yönetilmesi için gerekli tüm hizmetleri size sağlamaktayım.

Küresel dünya pazarlardaki müşterilere ulaşmak veya yurt dışındaki hedef pazarlara satış yapmak, birçok şirketin nihai hedefleri arasında yer alır. Bu hedefe ulaşmak için Amerikada bulunmanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olan şey, yurt dışında şirket kurulumu sürecinde bu alanda deneyimli danışmandır.

Amerika’da LLC şirket kurmak için ihtiyacınız olan tüm gereksinimler, ABD’de şirket kurmaya yetkili yasal temsilci olan Onur Kahraman tarafından güvenilir bir şekilde sağlanmaktadır

LLC şirket, amerikaya özgü limited şirketlerin tanımlanması için kullanılan bir şirket türüdür. LLC, “limited şirket” anlamınada gelmektedir. LLC şirketler oluşturulması ve yönetilmesi daha kolay ve daha ucuz olduğu için amerikada şirket kurmak isteyen girişimciler arasında çok popülerdir. LLC şirketler, tek üyeli LLC şirket ve çok üyeli LLC şirket olarak ikiye ayrılır. 

LLC şirket kurma maliyeti, şirket kuruluşu için atanması zorunlu olan yasal temsilcinin ücret politikasına göre değişmektedir. LLC şirket kuruluşunun maliyeti yıllık herşey dahil 325 dolardır. Buna ek olarak uygulanan prosedür eyaletten eyalete göre farklılık göstermektedir. Prosedür bakımından LLC şirket kuruluşu için en uygun yer wyoming eyaletidir. Çünki wyoming eyaletinde kurulan şirketler için vergi muafiyti olduğu için eyalet girişimciler için en çok tercih edilen yer konumundadır. Eyalet, LLC şirketlerin yönetim sürecinde ortaya çıkan yıllık maliyetleri göz önüne alındığında kayda değer bir şekilde maliyet avantajı sağlamaktadır. Wyoming eyaleti dışında yaşan tek kişilik LLC şirket kuran girişimciler için kurumsal vergiler bulunmamaktadır.

LLC Şirket Kurmanın Avantajları

LLC şirket kurmanın avantajları girişimciler için kuracağı şirketin türüne göre değikenlik göstermektedir. LLC şirket türü, iş yapmayı kolaylaştıran vergi avantajına sahip olmak isteyen tüm girişimcilere kapısını açmaktadır. Şirket kuruluşu sırasında karşılaştığınız ilk kararlardan biri, girişiminizi nasıl yapılandıracağınızdır. Tek üyeli bir LLC, vergi açısından daha avantajlıdır. Çünkü işletme, vergi amaçlı bir şirket olarak muamele görmeye karar vermedikçe, federal ve gelir vergisinden muaftır. Nexus yasaları gereğince LLC şirketin tüm karlarını veya zararlarını bireysel çizelgede faliyet beyannamesi ile bildirmesi gerekmektedir. Tüm bu sorumluluğu yerine getirdiği taktirde tek kişilik LLC şirket kurumlar vergisi ödemek zorunda değildir.

İletişim

Cevap bulamadığınız soruların yanıtlarını öğrenmek için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak benimle her konuda iletişime geçmekten çekinmeyin